GGP39: Bob Wilson
2011-04-23 12:19 | Írta: arsenal1995 | Kategória: GGM50
Bob Wilson az Arsenal része.

Az egykori kapus kapcsolata a klubbal egészen 1963-ig nyúlik vissza, amelyben 308 mérkőzésen szerepelt, és amelynél majdnem 3 évtizedig volt edző. Jótékonysági és közösségi munkákban vett részt, mostanában az Arsenal TV-nél tölt be fontos szerepet.

Eredetileg tanárnak készült, ezért későn kezdte el profi karrierjét. Először 1963-ban szerepelt amatőrként a Nottingham Forest ellen – ez volt az utolsó alkalom, hogy valaki nem profiként mutatkozhatott be az élvonalban. Ł6000-ért érkezett az Arsenalhoz – ez volt az első eset, hogy fizettek amatőr játékosért.

Wilson kénytelen volt kivárni Jim Furnell árnyékából a megfelelő pillanatot. Első mérkőzései alapján még nem lehetett volna megmondani, hogy mekkora befolyása lesz a csapatnál. Intelligenciájának és kemény munkájának köszönhetően kihasználta az 1968-ban adódó lehetőséget.

Fejlődése folytatódott és a Derbyshire-i születésű hálóőr 1970-ben meg is szerezte első trófeáját, a Vásárvárosok Kupáját. A következő évben rendszeresen tagja volt Bertie Mee duplázó csapatának és megkapta az Év Játékosa címet. Hamarosan a válogatottság következett.

Két évvel később sérülése miatt kikerült a csapatból, de felépült és újra ő lett az elsőszámú kapus. 32 éves korában vonult vissza.

A klub a vérében volt, ezért játékos karrierje után sem ért véget Arsenalos karrierje. Messze nem ért véget.

28 évig volt kapusedző és olyan játékosokkal dolgozott, mint Pat Jennings, John Lukic, vagy David Seamen. Ezalatt sikeres kommentátorrá vált a BBC-nél és az ITV-nél, majd a Willow Foundation alapítványnak szentelte munkáját, amit 1998-ban elhunyt Anna nevű lányának emlékére alapított. 2007-ben OBE-díjjal jutalmazták munkásságáért.

Wilson nem titkolja az Arsenal iránt érzett szenvedélyét. A klub egyik erősségéről, és értékeinek megőrzőjéről, egy igazi Ágyúsról beszélhetünk.

forrás: Arsenal.com

Fabre véleménye:
2011-04-26 19:10
szep karier

arsenalklm08 véleménye:
2011-04-24 09:52
Wenger türelmes!!!Hát igazából más nem tud leni csak türelmes,mert az hogy lassan 3 hónap alatt kettő meccset tudtunk nyerni,mégegyszer hogy mindenki értse kettő azaz 2 meccset nyertünk!!!Két igazi nagy csapat ellen,a harmadosztályú Leeds és a legszerényebb költségvetésű és egyben újonc Blackpool ellen!!!Viszont legalább játszottunk néhány vereséget és mondjuk úgy kb. 10 döntetlent!!!Most mondhatnám hogy már csak az hiányzik hogy Wenger azt mondja hogy:Büszke és jó úton haladunk!!!De az a baj hogy már ezt elmondta!!!Nem tudom kinek mi a jó út,de amit leírtam szerintem az nem az!!!Értem én hogy védi a csapatot és nem hordja le őket a sajtóba,de lehet hogy néha megtehetné,kitudja!!!!Nekem ez akkor sem megy le a torkomon,hogy ez a jó út,nekem az nem jó út hogy megint lecsúszunk a bajnoki címről,sőt úgy néz ki hogy a dobogóért is nagy lessz még a harc!!!EZ ÍGY NEM JÓ!!!Bár hozzá kell tenni hogy a font 10mlliókat költő MC és CFC előtt vagyunk,illetve voltunk,de akkor is,tegye a szívére a kezét aki ezt az ARSENAL-t szerette meg annak idelyén,mert én bátran kijelentem hogy hogy nem a 14553636 darab döntetlenért szerettem bele ebbe a csapatba,hanem a világ legszemetgyönyörködtetőbb futballja miat szerettem meg ezt a klubbot,csak az a baj hogy már ez is múlóban van,mármint nem a szerelem a csapat iránt hanem a szép játék!!!Most kb ez volt a szívemen és a számon,egyrészt örülök hogy a világ legjobb csapatának (legalább is szerintem) a szurkolójának mondhatom magam viszont a előbb leírtak miatta szomorúság is rajtam van!!!A lényeg ugyan az szeretem a csapatot,sőt szerelmes vagyok a klubba,ha meghallom az ARSENAL szót büszke és boldog vagyok és máris fülig ér a szám,most már tényleg csak azok a fránya kupák kellenének,de ha mégse gyünnek akkor sem lessz semmi mert a szerelem az örök!!!!!!

Zimi véleménye:
2011-04-24 01:56
Erre mondják, hogy karrier. :|:O:P:D Reméljük nálunk előbb fogja, amikor ingyen átigazol :):D

Leslie03 véleménye:
2011-04-23 20:54
Torres 903 perc után lőtte első Chelsea gólját XD

Tomu89 véleménye:
2011-04-23 20:24
Kerozin- A bónuszt is ki tudod venni, csak megszabja a fogadóiroda, h mennyiszer kell fogadni abból a pénzből és utána kiveheted, valahol 10szer valahol 20szor kell belőle fogadni, pontosan én se tudom még nem próbáltam, de hallottam, h így működik, remélem így világosabb és segítettem egy kicsit:) Holnap pedig hajrá ARSENAL:)ezt kérem húsvétra, mármint győzelmet és Sexy game-et:)

satyi véleménye:
2011-04-23 20:21
persze hogy tudol ha nemtudnál miértelme lenne ?:)