Barnet cikk
2009-07-20 21:01 | Írta: boszibence | Kategória: Mérkőzések

Tomás Rosicky 18 hónap után végre ismét felöltötte az Arsenal mezét a Barnet elleni barátságos meccs alkalmából. A cseh középpályás a Newcastle elleni 2008. január 28-án sérült meg. A Barnet ellen 45 percet tölthetett a pályán. Nem csinált semmi különöst, de jó érzés volt a pályán látni. Sanchez Watt remekül szolgálta ki Arshavint az első gól előtt az első félidő hajrájában, de Yakubu még a szünet ráadásában kiegyenlített.

Nacer Barazite, egyike a szüneti 10 cserének, visszaállította az ágyúsok vezetését, de Charles 8 perccel a vége előtt ismét egalizált. Rosicky pályára lépése volt az egyik legnagyobb szenzációja, de nem ő volt az egyetlen nagy játékos. A sérülésből visszatérő William Gallas, az új szerzemény, Thomas Vermaelen és Andrey Arshavin is a kezdőcsapatban kapott helyet.

Az Arsenal Barnet elleni felkészülési meccsei hagyománnyá váltak, mely lehetőséget teremtett Wenger számára, hogy megnézze a csapat képességét az ausztriai edzőtábor előtt.

Az ágyúsok, aki az új kék mezükben szerepeltek, fürgén kezdtek. Arshavin már 90 másodperc után lövést adott le, és kapusnak résen kellett lennie. Watt szintén próbálkozott, de a lövése a blokkban halt el. Rosicky, aki ezen a napon a csapatkapitány volt, első labdaérintését hatalmas ováció fogadta. Legtöbben az 5099 néző közül szívesen látott volna gólt a kis csehtől, de Rosicky Arshavin passza után nem talált a hálóba. A Barnet kapusa nagy munkára volt kitéve. 8 perc után Rosicky labdája megtalálta Wilsheret a baloldalon, aki Watthoz továbbított, de ez a próbálkozás is a Barnet kapusában halt el. Az első fergeteges 15 perc után a meccs leült.

A Barnet kezdett magára találni az első sokkból. Vermaelen remekül hatástalanította a hazaiak próbálkozásait. Ő volt az úr a föld és a levegőben is. A szünet előtt Arshavin megszerezte a vezetést. Watt tanári beadása után lőtt az üres kapuba. De a Barnet nem csuklott össze és azonnal kiegyenlített. Egy beadás után Yakubu fejelt Almunia mellett a kapuba.

Az ágyúsok Vermaelen kivételével mindenkit lecseréltek a szünetben. Az új játékosok: Craig Eastmond, Luke Ayling, Jay Simpson, Barazite, Thomas Cruise, Gilles Sunu, Francis Coquelin, Conor Henderson és Jay Emmanuel-Thomas. Érthető, hogy Wenger játszatja a fiatalokat és az új igazolást, hogy szokja a csapat játékát. Csupán négy percbe telt, hogy az Arsenal visszavegye a vezetést. Barazite, aki a Derbytől tért vissza kölcsön után, 20 yardról csavart a hazai kapuba.

Úgy tűnt, hogy az Arsenal behúzza a meccset, de Charles góljával a Barnet mégis kiegyenlített. A na legjobb híre az volt, hogy ismét játszott Tomás.

ÜDVÖZLÜNK ÚJRA A CSAPATBAN TOMÁS ROSICKY!