Premier League 28. forduló
2023-03-19 09:57 | Írta: Sipoczky | Kategória: Mérkőzések
Március utolsó PL mérkőzése vár az Arsenal-ra. A mai mérkőzéssel együtt 11 bajnoki mérkőzése lesz az Arsenalnal ebben az idényben. Más semmi. Jön a válogatott szünet, rendet lehet tenni a fejekben, mert a bajnokságban kisebb hullámvölgyekkel, de jól, eredményesen játszva vezetik a bajnokságot és ez továbbra is fenntartható, amennyiben fejben tiszták maradnak a játékosok.

A mai ellefélnél edzőváltás történt 2 napja, ami még talán nem annyi idő, hogy egyből vérszemet kapva, 180 fokos fordulatot véve, megújult játékrendszerrel elverje az Arsenal-t a Crystal Palace, de ettől függetlenül szoros mérkőzésre számíthatunk. A védelemben Saliba kényszepihenőre került, ami talán a legjobbkor jött, mert a válogatott szünet újult erővel térhet vissza a hátralevő mérkőzésekre. Tomiyasu-nal már nagyobb a probléma, egy rossz mozdulat miatt a térdével akadtak problémák, pontos diagnózis még nincs.

Kezdő:
Ramsdale - White, Holding, Gabriel, Zinchenko - Odegaard, Partey, Xhaka - Saka, Trossard, Martinelli

Csere: Turner, Kiwior, Tierney, Walters, Jorginho, Vieira, Smith Rowe, Nelson, Jesus

2023-03-30 09:00
Illetve a Citysek már mindent bevetnek ellenünk. Aké csak szájkaratézik, de Rodri a norvégok ellen Ödegardot, a skótok ellen pedig Tirenyt hentelte le. Utóbbi valószínűleg sikeres akció volt.

Profil
Üzenet
2023-03-30 08:56
Igen. Remélem van olyan fiatalos erőben hogy kibírja még ezt a 10 meccset mert idén csapágyasra lett járatva. A válogatott szünet után tudunk valamit hogy Saliba és Party sérülése meddig húzódhat? Nélkülük ugyanis nagyon nehéz lesz, a Leeds még lehet menni fog, de utána beindul a horror sorsolás, oda pedig mindketten nagyon kellenének.

Profil
Üzenet
toloszek véleménye:
2023-03-27 12:45
Mekkora gólt vert a Kicsi (Saka) az ukránok ellen!. Plusz egy gólpassz.

Profil
Üzenet
2023-03-20 13:35
A jó bajnoki formánkat sajnos az EL-re nem vittük át, ami egyrészt varrható a B csapat nyakába, másrészt szerintem Artetának és mindenki másnak is intő jel és felelőssége. Nem elemezném hosszan de ha a következő években a BL-be akarunk menni vagy bírni kell a sorozatterhelést, vagy felnőni a kupákhoz. Ebben Artetának is fejlődnie kell, láthatólag a 20-as FA kupa győzelem óta ezekkel nem tud mit kezdeni. Ebben jövőre előrelépés kell, mert ott tartunk mint az Olympiakosz és Villareal ellen tartottunk. A bajnokság további menete érdekes lesz, brutális áprilisunk-májusunk lesz, a City tapadni fog, a bírók és a VAR-ban nem sok bizadalmam van, nekünk a soroslásunk rengeteg nehézséget tartalmaz, a Citynek kevésbé (nekik talán a BL ágak jöttek ki szopó rollerre). A válogatott szünet így jól jött, a tavaszi hadjárat előtt továbbra is őrizzük előnyüket, augusztus óta töretlenül az élen állunk (csak pont egyenlőség volt eddig) ami hatalmas büszkeség, de reméljük a ennek eredménye is lesz. Innen lassan a gólkülönbésgre is érdemes lesz figyelni, ahogy a keretben a sérültek is kritikusak lehetnek. Csatárok között van elég opció de a középpálya és a védelem kritikus lehet. Virea, Jorginho eddig meg sem közelíti Öde és Partey szintjét (úgy hogy előbbinek is sok rossz meccse van), Kiwior epizód szerepe nem sikerült valami jól, Tomiyasu vagy sérült, vagy rendre elbaltázza a lehetőségeit, Holdingban bízzunk, de Salibával szemben ő is szükség megoldás (kis csapatok ellen jó, de a rangadókra kritukus lesz Saliba jelenléte). Tireny-t meg Arteta leírta, így az egyetlen használható "cserénket" szerintem már csak max 20 percekre beküldve láthatjuk.

Profil
Üzenet
2023-03-20 13:24
Ha emlékeztek januárban azt írtam bárcsak március vége lenne :D Nos a válogatott szünettel tulajdonképpen ott vagyunk. Szerencsére a bajnokságban sikerült kijavítani és magunk mögé utasítani a februári hullámvölgyünket. Itthon az Evertonnak visszaadtuk ami jár (így idén már csak a Citynek van esélye oda vissza verni minket, de ne feledjük 16-ban mi voltunk az egyetlen aki a lesztert oda vissza verte és ők lettek banjokok), 4-0 szép nyitány. A cseresznyések elleni hazai igérkezett a legnyerhetőbb meccsnek mégis 2-0-ás hátrányból az utolsó utáni percben mentünk menyben (akik aztán kövi héten a magától elszálló poolt verték 1 góllal. A United zakója, a Pool megakasztása, a Newcastle és FC Conte hullámvölgye tulajdonképpen két résztvevőre redukálta a bajnoki címet). Nem hiszem hogy sokat kell magyarázni biztos mindenkinek jutottak eszében korábbi Arsenalos "come back-ek" ez is nyugodtan közéjük sorolható volt, bármire is futunk ki én ezt már a lefújáskor történelmi meccsnek táraztam be. "Fight until we Die" ezzel lehetne összefoglalni. Ez erőt adhatott a fiúknak, hiszen a legnehezebb feladatott, a Fulham ellenit egy félidő alatt simán hoztuk, majd a Palace edzőváltása se segített, hogy ne gurítsunk 4-et az egy kapott gól mellé.

Profil
Üzenet
nttt véleménye:
2023-03-19 22:56
Kezd egyre nagyobb sulya lenni a tolunk elcsalt 2 pontnak...

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (8 felhasználó már megtette)

Meadow Park, 2018/07/14, 16:00, Barátságos mérkőzés
Gól: 7', 9', 17', Aubameyang, 35' Nelson, 39' Lacazette, 53' Nketiah, 71' Reine Adelaide, 79' Mkhitaryan