Premier League 22. forduló
2023-02-04 09:32 | Írta: Sipoczky | Kategória: Mérkőzések
Everton - Arsenal

Az januári átigazolási ablak lezártával következik a PL 22. fordulója, ahol Liverpoolban, az Everton ellen lép pályára az Arsenal.
Az elmúlt januárokhoz képest viszonylag termékeny ablak volt ez az ágyúsok számára:
Érkezők:
Trossard (No.19), Kiwior (No.15), Jorginho (No.20)
Kölcsönbe távozók:
Norton-Cuffy (Cowentry), Lokonga (Crystal Palace), O.Rekik (Wigan), Marquinhos (Norwich), Cedric (Fulham), Okonkwo (Sturm Graz), Azeez (Wigan)

Az Everton-nál Lampard menesztése után S.Dyche-t nevezték edzőnek. A jelenleg a 19.helyen lévő Everton vele szeretne az első osztályban maradni, viszont Dyche inkább egy beálló, betömörülő, "bunker" focit fog kérni. Ezt mennyire tudta ennyi idő alatt megvalósítani, nem tudni. Fizikailag nehéz, sok ütközéses mérkőzés vár ma Arteta-ékra és most nagyon nem hiányzik egy sérüléses peridódus.

A sérültek:
Elneny: Ebben a kiírásban már nem léphet pályára, viszont a nyáron lejáró szerződését +1 évvel automatikusan meghosszabbítják.
Jesus: Rendben halad a rehabilitációja, akár márciusban már a pályán is láthatjuk.
Nelson: Ma, de legkésőbb jövőhéten már a keret tagja lehet.
Smith Rowe: az műtött ágyék sérülése rendben van, combizom sérülés miatt még nem áll készen, jövőhéten ő is a keret tagja lehet.
Partey: nem volt komoly a borda sérülése, de M.City ellen le kellett cserélni, elővigyázatosságból lehet ma nem fog játszani, de ezt hamarosan megtudjuk.

Kezdő:
Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Zinchenko - Odegaard, Partey, Xhaka - Saka, Nketiah, Martinelli

Csere: Turner, Tierney, Tomiyasu, Holding, Kiwior, Jorginho, Vieira, Trossard, Cozier-Duberry

Kezdés | 13:30
Tv | Spíler 1
Játékvezető | Coote D.
Helyszín | Goodison Park (Liverpool)

Elithe véleménye:
2023-02-08 10:23
Nem akarok ünneprontó lenni, de ezt kb a City csont nélkül megússza mint mindig. Most nem kezdek bele miért, valóban kva sokat csaltak, ami nyílt titok évek óta. A sajtó ezt most nagyon felhypolja, de amúgy közel sem lesz ekkora lángja az ügynek. Erről most lehet cikkezni, meg jogosan mérges mindenki, de a realitás az hogy max kap egy pénzbüntit a csapat és csá. Kizárás tuti nem lesz, bajnoki cím elvétele sem (mondjuk akkor a szakadék Murinho féle, meg a Solsár féle United bajnok lenne) pont levonás se valószínű. Én amúgy ezzel úgy is vagyok, hogy annak örülnék a legjobban ha a bajnokságot még így is megnyernénk. Senki ne mondja nekem, hogy nem kemény munka, hanem ajándékba kaptuk. Nekünk és a fiúknak magunkkal kell foglalkozni, a Brentford még itthon is pokoli nehéz lesz, de az Everton után be kell bizonyítani, hogy botlások benne vannak a pakliban, de ahogy eddig is a következő meccsen ennek már ne legyen nyoma és taroljunk. Ez a bajnok mentalitás, ezzel kell operálni. Go Gunners!

MrVadallat véleménye:
2023-02-07 20:11
Úgy néz ki, lehet megszorongatják a city tökeit... pontlevonás, másodosztályba száműzés, 2009 és 2018 között megnyert kupák elvétele tőlük, stb.... minden játszik. Valami nagyon nagy gebasz van

2023-02-07 18:08
Én most jót érzek, meglesz ez!

nttt véleménye:
2023-02-05 19:53
Huuu, na most mekkora gyozelem lett volna az Everton ellen! Barcsak ugy alakult volna...remelem ez nem hasonlit a tavalyi tavaszra amikor elment a 4.hely ket meccs alatt egymas utan... Nagyon orulok a spurs gyozelmenek, de a masik oldalon meg ku...va merges vagyok a tegnapi meccs miatt. Hihetlhetlen hogy 11 ponttalehetnenk..na jo megyunk tovabb es Go Gunners!!

MrVadallat véleménye:
2023-02-05 19:28
Hát, a csirkék megmentették a seggünket... furcsa érzés :D

toloszek véleménye:
2023-02-05 12:09
Nagyon gyenge meccsünk volt, sajna. Zinchenko és Saka játszott elfogadhatót, a többiek zavarodottak és súlytalanok voltak. A bekkjeink aggasztóan bizonytalanok és nehézkesek voltak (White, Gabriel és Saliba is borzasztóan gyenge volt). Dyche kottájának leolvasása teljesen nyilvánvaló lett volnat, de Arteta érthetetlenül szétbénázta a mérkőzést. (Már kezdem azt hinni, hogy Arteta meg akarta segíteni a régi klubját: 6 meccsbők négyszer kikapott tőlük, és tegnap sem az látszott, hogy érvényesülni akarjuk a szintkülönbséget.) Az is aggasztó, hogy egymás után a második vereségbe futottunk bele (a City ellen a játék még megvolt, csak pechünk volt; az Everton ellen viszont eléggé reménytelen volt a játék). Javítanunk kell mentálisan!!!

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (11 felhasználó már megtette)