Összegfoglaló az elmúlt 2 hétből
2022-12-03 10:29 | Írta: Sipoczky | Kategória: Mérkőzések
A VB-n lezárultak a csoportkörök, nézzük, higy miként teljesítettek az Arsenal játékosai:
🇯🇵 Takehiro Tomiyasu
Első mérkőzésén 45 percet, másodikon 23 percet töltött pályán, mindkétszer csereként szállt be. A kettő közti mérkőzést kihagyta, kisebb sérülés miatt, igaz a VB előtt nem összeszedett egy kisebb sérülést. Japán tovább jutott, Horvátország ellen készülnek.
🇧🇷 Gabriel Jesus
Első két mérkőzésén csereként lépett pályára 12 illet 18 percet, harmadik mérkőzésén kezdőként 63 perc jutott. Gólt nem szerzett, őt is láthatjuk még, mivel Brazília is tovább jutott.
🇧🇷 Gabriel Martinelli
Első mérkőzésén csereként 4 perc jutott neki,a második nem állt be, de a harmadik mérkőzés végig játszhatta, ahol több lehetősége is volt a gól szerzésre, de sajnos nem jött össze neki.
🇨🇭 Granit Xhaka
Szintén tovább jutottak a csoportból a svájciak is, így Xhaka is fog jó pár kilómétert tenni a cipőjébe. Csapatkapitányként mindhárom mérkőzést végig játszotta, egy sárgát gyűjtött.
🇫🇷 William Saliba
Egy mérkőzés jutott neki eddig, ahol 28 percet játszhatott. A játék perceit még növelheti a VB-n, mivel Franciaország is tovább jutott.
🇺🇸 Matt Turner
Végig védte mindhárom mérkőzést és összesen egy gólt kapott eddig. Ma a nyolcaddöntöben Hollandia ellen folytathatja remeklését a kapuban.
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ben White
Első mérkőzésén nem állt be, majd a második már "betegség miatt" a keretben sem volt, ezek után hazautazott családi okok miatt. További információt még várunk róla.
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Aaron Ramsdale
Még nem kapott lehetőséget a VB-n, nagy valószínűséggel nem is fog már, hiába jutottak tovább az angolok is.
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Bukayo Saka
Első mérkőzésén rögtön duplázott, ahol 69 perc jutott neki. A második 76 percet kapott, de nem talált be. A harmadik pihentették, a továbbiakban még láthatjuk őt is a pályán.
🇬🇭 Thomas Partey
Kiestek Ghánával a csoportkört követően, ahol mindhárom mérkőzést végig játszotta. Kis pihenőt vélhetően kap, de a december végi Boxing Day-en biztosan láthatjuk már.

Arteta a hétvégén már Dubajban van az Arsenal csapatával, akik nem voltak/vannak a VB, hogy felkészüljenek a december végi PL folytatására. Ott 2 barátságos mérkőzést fognak játszani, majd miután visszatérnek Londonba, ott is vár rájuk egy edző mérkőzés (az előzetes tervek alapján)
Dubaj:
2022.12.08. | Arsenal - Lyon | 16:30
2022.12.13. | Arsenal - Milan | 15:00
London:
2022.12.17. | Arsenal - Juventus | 19:00

Az FA kupában is sorsoltak, az ágyúsok a harmadosztályban szereplő Oxford United ellen játszik, idegenben 2023.01.09-én.

Az elhalasztott M.City elleni mérkőzés időpontját is hivatalossá tették, ez pedig 2023.02.15.

A sérülések terén egyenlőre csak jó hírek vannak, mindenki egészséges (Smith Rowe, Zinchenko) és teljesértékű edzésmunkát végez.
Emellett természetesen rengetek pletyka kering az átigazolásokról, de ezzel még várunk januárig.

Frissítés: G.Jesus térdproblémák miatt lett lecserélve a legutóbbi mérkőzésen, 2-3 hét kihagyás várhat rá, pontos diagnózis a napokban lesz.