Nagyon fontos győzelem volt - Emery
2018-11-26 10:48 | Írta: GoldHand | Kategória: Interjúk

Az Arsenal labdarúgó csapata három döntetlen követően, ismét nyerni tudott a Premier League hétvégi fordulójában. Unai Emery csapata 1-2-re legyőzte idegenben a Bournemouth csapatát. A vendégek egy öngóllal szereztek vezetést, majd King egyenlített, végül a második félidőben csak Aubameyang tudott betalálni, így a vége 1-2. Lássuk a mérkőzés utáni nyilatkozatot.

Emery

Elsőként a csapat spanyol menedzsere, Unai Emery nyilatkozott a médiának a találkozó lefújását követően.

„Nagyon fontos győzelem volt ez a számunkra. Ismét nem sikerült előnnyel kezdeni a második félidőt, de a félidőben megbeszéltük, hogy mik azok a dolgok, amelyeken javítani kell. Vezetünk 0-1-re, de egyenlítettek, így nehéz helyzetbe kerültünk, de tudtuk, hogy nyugodtnak kell maradni, kezünkbe kell tartani az irányítást, és jobban kell játszanunk. Tudtuk, hogy nagyon nehéz itt játszani, egy rendkívül jó csapatról van szó, és hogy csak 4 ponttal voltak lemaradva mögöttünk, ezért volt fontos, hogy győzzünk. Boldog vagyok, mert a játékosaim, és a szurkolók is nagyszerűek voltak. Kontroláltuk a mérkőzést, és megtettük azokat a dolgokat, amelyek a győzelmet jelentették.”

„Nagyon fontos mérkőzés volt ez mindannyiunk számára, hisz bár 17 mérkőzés óta veretlenek vagyunk, az elmúlt három mérkőzésen csak döntetlent értünk el. Nem voltunk megelégedve ezzel a teljesítménnyel, és egész héten úgy készültünk, hogy muszáj lesz ismét nyernünk.”

Emeryt kérdezték természetesen arról is, hogy Lacazette miért nem volt a keretben sem a mérkőzésen.

„Tegnap érzett egy kisebb sérülést, így nem kockáztattuk a játékát. Nem nagy sérülésről van szó, de úgy vélem most az a legfontosabb, hogy Aubameyang is nagyszerű mérkőzésen van túl. Gólt szerzett, jól játszott mind támadásban, mind védekezésben.”

„Torreira szólt, hogy fáradtnak érzi magát, így az volt a legokosabb választás, hogy lecseréljük. Rengeteg mérkőzésünk van, emellett a válogatottal is két mérkőzést játszott. Egyensúlyt ad a csapatnak, rendkívül jó játékos, de nem tehetjük meg, hogy kockáztatunk egy esteleges sérülést.” – így a spanyol Torreira lecseréléséről.

Pierre-Emerick Aubameyang

A spanyol szakember kitért a hétközi Európa-Liga találkozóra is.

„Fontos számunkra ez a sorozat is, szeretnénk az első helyen végezni. Hosszú, és nehéz túra lesz a csapat száméra, hétvégén már a Tottenham csapatával játszunk, így minden bizonnyal pihentetni fogok néhány kulcsjátékost. „

Az Arsenal legközelebb a Worszkla csapatával játszik idegenben az Európa Liga 5. fordulójában.

Premier League table, November 25

Chory véleménye:
2018-12-02 19:09
Köcsög liverpool!

Chory véleménye:
2018-12-02 19:06
Igen. És dícsérjük meg a védelmet is. Főleg papát. Teljesen kivette kane-t a játékból! Szinte a nevét sem hallottam. Ez külön öröm volt számomra! Torreirat meg egyszerűen megkönnyeztem!

Makaveli1971 véleménye:
2018-12-02 18:41
A Manu-tol nem felek.. Csak az a kurva old trafford. Az az amit nem szeretünk. Eddig a mumusunk volt a manu. Matol legyen ez másképp! Auba mekkora golt tekert es torreira villanasa is.. Ah.. Kar is lenne kiemelni barkit. Mindenki odatette magat! (mustafinak voltak erdekes dolgai.. Namind1 :D)

Scared24 véleménye:
2018-12-02 17:20
Na látod BariZoli, nem a hurka Bournemouth-ok ellen kell 100%ot kiadni és kitömni őket, hogy aztán teleszart gatyával menjünk ki a rangadóra, hanem pont az ilyen 6 pontos meccseken kell ezerrel pörögni. Le is szopattuk a Spurst, a Pool ellen is megérdemeltük volna a győzelmet, de a mait már senki nem vehette el a csapattól. Szerintem az MUt is meg lehet fogni szerdán, de idegenben azért nem lesz egyszerű. Hatalmas gratula a csapatnak!

fifa11 véleménye:
2018-12-02 17:14
Csodás meccs! Igazi derbi, remek hangulattal, indulatokkal, lapokkal, gólokkal, bunyókkal, focival! És mi nyertünk!!!!!!! Zseniálisan játszottunk, Emery knows.

finsbury véleménye:
2018-12-02 17:13
Emery zseniális volt, ez egy csoda, amit produkál.Szetfutottuk a Spurs t .Orom a köbön.De rég volt ilyen, köszönöm Emery.

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (84 felhasználó már megtette)