Arsenal - Watford 2:0 - mérkőzés utáni nyilatkozatok
2018-09-30 11:08 | Írta: GoldHand | Kategória: Interjúk

Fontos lélektani győzelmet aratott Unai Emery csapata szombaton, a Watford ellen hazai pályán. Az Ágyúsok kő kemény mérkőzést vívtak Carlos Garcia csapata ellen, de végül a második félidőben, Cathcart öngóljával, majd három percre rá, Mesut Özil akciógóljával, 2-0-ra győztek a PL. 7. fordulójában, így már 15 ponttal az 5. helyen állnak, és mindössze 4 pont a hátrányuk az éllovas Manchester Cityhez képest. A mérkőzés után Unai Emery, és a PL-ben ezen a mérkőzésen debütáló Bernd Leno nyilatkozott.

Először a spanyol szakvezető mérkőzés utáni interhúját olvashatjátok. Beszélt röviden a mérkőzésről, a német kapus debütálásáról, és Cech sérüléséről is.

„Jó estét! Úgy gondolom, hogy a mai mérkőzés megmutatta, hogy igazi versenyszellem lakozik a játékosokban. Úgy vélem, hogy nem véletlenül szereztünk idén már 15 pontot, 5 meccs óta veretlenek vagyunk, és láthatják, hogy egy versenyképes, és mindig küzdeni tudó gárdáról van szó. Tudtuk, hogy nagyon jó csapat a Watford, jó játékosokkal rendelkeznek, nagyon szervezettek, és jó támadóik vannak. Az egész mérkőzés során megnehezítették a dolgunkat, nem tudtunk a támadóharmadba kerülni, szervezetten, ügyesen védekeztek. Az első félidőben a játékosiam talán kicsit idegesek voltak, de a félidőbe megbeszéltük, hogy jobban kell koncentrálni, és javítani kell a helyzetkihasználáson. Megértették a szünetben mondottakat, és ezt a pályán is megvalósították, igy úgy gondolom ez volt a döntő momentum.”

Mint ismeretes már az első félidőben le kellett cserélni Petr Cech kapust, így erről, és a debütáló Lenoról is beszélt a spanyol.

„Jelenleg nem tudok semmi konkrétat mondani, reméljük, hogy 2-3 hétnél nem lesz tovább sérült. Holnap fogjuk megvizsgálni. Izomsérülésről van szó.”

„Napról-napra folyamatosan keményen dolgozik, és mindig beszélgetek vele. A legfontosabb az, hogy ha a csapatnak szüksége van rá, akkor tudjon segíteni. Felkészült játékosról van szó, jól játszott már az Európa-Ligában is, és ma is. Úgy vélem, hogy három nagyon jó kapusunk van. Cech jól formában védett főleg, az utóbbi mérkőzéseken, és Leno nagyon sokat tud ebből tanulni, és az edzéseken is figyeli a cseh portást.”- így Bernd Leno debütálásáról Unai Emery.

A nyáron igazolt Bernd Leno ugyan már védett az Aresenalban, de az csak EL mérkőzés volt, míg tegnap ugyan Cech sérülésének is köszönhetően, de a 7. fordulóban debütált a német portás.

Bernd Leno

„Nehéz start volt ez a számomra, mert ilyenkor az ember nem nagyon gondolná, hogy játszani fog, és rossz volt látni, hogy Cech sérülése miatt léptem pályára. Remélem, hamarosan viszont látjuk. Jó mérkőzés volt számomra, nehéz kezdéssel, úgy vélem bemutattam néhány védést, és sikerült kapott gól nélkül lehoznom a meccset, szóval boldog vagyok, hogy megvan az első Premier Legaue mérkőzésem a csapat színeiben.”

„Természetesen nem játszottam még sok mérkőzést, de nagyon jól érzem magam, és egy nagyszerű csapatról van szó. A klub olyan, mint egy család, és én ezt imádom, szóval keményen dolgozok, és haladok tovább az úton.”

Forrás: Arsenal.com