Hivatalos: Unai Emery az Arsenal új edzője
2018-05-23 19:19 | Írta: Zimi | Kategória: Interjúk
Unai három szezonon át volt a Sevilla edzője. Ezalatt példátlan módon mindhárom szezonban elhódította volt csapatával az Európa-ligát, és meghatározó klubbá tette őket a spanyol bajnokságban.

Ivan Gazidis, az Arsenal vezérigazgatója a következőket mondta: "Unainak meglehetősen sikeres karrierje van eddig, számos fiatal tehetséges nevelt ki, látványos focit játszat, ami tökéletesen passzol az Arsenalhoz. Keményen dolgozik, szenvedélyes a pályán és a pályán kívül is, mindezek miatt ő az ideális ember, hogy előre vigyen minket."

"Elég alapos munkát végeztünk mire megtaláltuk az új edzőt. Bizalmasan végeztünk a kiválasztást, számos adatot, videót megnéztünk, személyes találkozókat csináltunk a jelöltekkel. Mindenki azon volt, hogy megtaláljuk a megfelelő embert, és egyöntetűen úgy gondoltuk Unai lesz a legmegfelelőbb személy, hogy egy új fejezethez vezesse a klub történelmét."

Stan Kroenke, többségi tulajdonos: "Örömmel üdvözöljük Unait az Arsenalnál. Ő egy született győztes. Biztosak vagyunk benne, hogy ő a megfelelő ember a munkára és arra, hogy szállítsa a győzelmeket a szurkolóknak, a stábnak és mindenkinek, aki szereti az Arsenalt."

"Számos dolog kitűnt már az interjú során. A futball tudása, energikussága, a játék iránti szeretete. Ismerete a klubunkról, játékosainkról, a Premier League-ről és az európai fociról nagyon meggyőző volt. Hasonlóak az elképzeléseink, hogyan lehetne előrébb lépni, építkezni azon az úton, amit Arséne Wenger létrehozott és sikeresebbé tenni a klubot."

Emery első szavai a következők voltak: "Nagyon örülök, hogy csatlakozhattam az egyik legnagyobb klubhoz. Az Arsenalt ismerik és szeretik világszerte azért a stílusért, amit játszik, a fiatal játékosokért való elkötelezettségük miatt, a fantasztikus stadion miatt és az út miatt, amin haladnak. Nagyon izgatott vagyok, hogy megkaptam a lehetőséget, hogy egy új fejezet kezdődjön a klub történelmében. Találkoztam Stan és John Kroenkevel, teljesen világos volt, hogy a klub célja a jövőbeni sikerek. Izgatott vagyok, hogy mit tudunk majd együtt csinálni, alig várom, hogy különleges pillanatokat, élményeket adjak mindazoknak, akik szeretik az Arsenalt."

Emery 2005-ben kezdte el edzői karrierjét a Lorca Deportiva, legtöbbet a spanyol másodosztályban játszott. Az Almeria, Valencia, Szpartak Moszvát irányította, mielőtt csatlakozott volna a Sevilla és a PSG csapatához.

Scared24 véleménye:
2018-05-29 08:49
lol, a Pool pont arról híres hogy selejteket vásárol állandóan. Néha véletlenül összeszednek egy Suarezt vagy Coutinhot azt ennyi. Most meg volt 3 jó szezont futó támadójuk aztán elértek velük egy negyedik helyet..

2018-05-29 00:42
Jim: Oké nem nyertek, de ott nyerni AKARNAK! Ott a nyugger Milner középpályán meg Henderson aki szerintem nem valami nagy eresztés plusz Can megy. Keitával már tavaly megegyeztek most meg jött Fabinho. Plusz biztos vagyok benne, hogy kapust is vesznek. Itt nem megy az, hogy évekig dédelgetjük a selejtet ami nálunk volt mindig. Ja és lassan a Citynek kb a padja be tudna jutni az első 3-ba szóval ideje lenne végre észbe kapni nekünk is.

mrkvcspl véleménye:
2018-05-29 00:31
Pár év alatt összehoztak egy Mané-Firmino- Salah-van Dijk-Keita-Fabinho alapmagot, valami hasonló építkezést várnék el Emery-től is, persze ahogy írta Lefty is, ott nem balfaszkodnak pár millió euró különbségen, hanem akit kiszemelnek, azt meg is veszik.

2018-05-29 00:11
de Vrij meg Inter... Mi győz meg valakit, hogy oda menjen?

2018-05-29 00:06
Durva amit a pool csinál. 9-kor még csak pletyka volt Fabinho 10-re leigazolták. Ők nem szaroznak tényleg akarnak valamit. Még Fekir odamegy akkor komoly eséllyel mennek az aranyért szerintem.

2018-05-28 23:28
Tudom jól, mikor vezetek egy csapatot és mikor nem. Ez egy folyamat, amit minden edzőnek át kell élnie, és ezt csak a kellő tapasztalattal lehet véghez vinni. Minden klubnál tisztában kell lenned a szerepeddel, és, hogy a játékosaidnak milyeneket szabsz meg. Azt gondolom, hogy a PSG-nél Neymar az igazi vezér, ezért is ment Párizsba. Mondhatnám úgy is, hogy ami a Manchester Citynél Pep Guardiola, az a PSG-nél Neymar. Mondjuk ezt elhiszem neki , kis patkány gyerek , mondjuk a hugi szimpatikus :D

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (128 felhasználó már megtette)