Ideges voltam a félidőben, tudtam hogy javulnunk kel - Wenger
2017-10-29 10:26 | Írta: GoldHand | Kategória: Interjúk

Az Arsenal a tegnapi napon hátrányból fordítva, 2-1-re legyőzte hazai pályán a Swansea csapatát, ezzel utolérve a Chelsea csapatát és megtartva az 5. helyet. A Swansea a 22. percben Clucas révén megszerezte a vezetést, de a második félidőben – mindössze hét perc alatt – előbb Kolasinac, majd Aaron Ramsey góljával megfordította a meccset a gárda. Az eredmény már nem változott, így maradt a 2-1. Lássuk, hogy látta a mérkőzést Arséne Wenger, és az 50.-ik gólját szerző Aaron Ramsey is megszólalt a mérkőzés után.

Arséne Wenger először a mérkőzést értékelte röviden a sajtó képviselői előtt.

„Aggódtam a félidőben, mert vezetett a Swansea , és tudtam, hogy a második játékrészben mindent megfognak tenni, hogy ne kapjanak gólt. Fontos volt számunkra, hogy felgyorsítsuk a játékunkat, élesebbek legyünk, használjuk ki a gyorsaságunkat. Sikerült megvalósítanunk, javult a játékunk és gyorsan egyenlíteni tudtunk. Jól játszottunk az első félidőben is, de talán egy kicsit lassuak voltunk, és nem koncentráltunk.”

Mint ismeretes ez volt Arséne Wenger 800.-ik mérkőzése az Arsenal kispadján, így erről is kérdezték a francia menedzsert.

„Emlékszem, hogy az első mérkőzésemet a Blackburn ellen játszottuk, és nyertünk 2-0-ra. Úgy gondolom, hogy ennyi mérkőzés után van az embernek egy kis deja vu –je.”

Majd végül beszélt az Angol U17-es válogatottról is, akik szintén hátrányból felállva, nyertek Világbajnoki döntőt a spanyolok ellen.

„Nagyon boldog vagyok, hisz mióta angliában edzősködöm nem ért el ilyen sikereket az angol korosztályos válogatott. Nagyon jó időszakban vannak, nyert az U17 és az U20 is idén világbajnokságot. Nagyon jó munkát végeznek az akadémián, látszanak a változások, és látszik aza  rengeteg munka is amit a szakemberek belefektetnek.”

A lefújást követően megszólalt Aaron Ramsey is, aki immáron 50.-ik gólját szerezte az Arsenal színeiben.

„Nagyon boldog vagyok, hogy ötven gólt szerezhettem az Arsenal csapatában. Csak remélni tudom, hogy lesz még több is.”

„Örülök, hogy tagja lehet a csapatnak, és nem volt ez ma sem máskép. Nehéz első félidőt játszottunk, de a másodikban feljavultunk, tudtunk, hogy nagyon fontos megnyerni ezt a találkozót. Boldog vagyok, hogy megnyertünk a mérkőzést, és tartjuk jó hazai sorozatunkat. Folytatjuk a munkát, hisz nehéz mérkőzések várnak ránk, és szeretnénk idegenben is jó teljesítményt nyújtani.

Az ágyúsok tehát 2-1-re nyertek a Swansea ellen, legközelebb pedig a bombaformában lévő Manchester City otthonába látogatnak.