Arsenal-Leicester City 4-3 - Összefoglaló
2017-08-14 09:28 | Írta: GoldHand | Kategória: Mérkőzések

Az Arsenal labdarúgó csapat pénteken megkezdte a Premier League 2017-2018-as szezonját. Az ágyúsok a két évvel ezelőtti bajnokot, a Leicester City csapatát fogadták az Emirates stadionban. Nem akármilyen mérkőzés kerekedett az idényitó mérkőzésből, hisz a két csapat összesen 7 gólt szerzett, az ágyúsok pedig 4-3-ra nyertek.

Arséne Wenger kezdőcsapatában helyet kapott mindkét nyári igazolás, Peth Cech előtt a „megszokott” 3 védős rendszer a Holding-Monreal-Kolasinac védőtrió kezdett, míg előttük a Xhaka-Elneny duó szűrte a Leicesteri támadásokat, a középpályán a Chamberlain és Bellerin kicsit visszavontabb szerepkörbe, míg Özil és Welbeck előrébb rohamozta a „rókák” kapuját. A csatár pozíciójában: Alexandre Lacazette

Jól kezdte a mérkőzést a hazai csapat, hisz az újonc Lacazette-nek két perc sem kellett a tökéletes bemutatkozáshoz, ekkor történt, hogy egy jobb oldali beadást követően gyönyörűen bólintott a jobb alsó sarokba, ezzel első PL mérkőzésen megszerezve első Premier League gólját.1-0. Nem tartott azonban sokáig az öröm, hisz a Leicester perceken belül Okazaki révén szépített.1-1.

Csendes mederben folydogált a mérkőzés, akadtak kisebb-nagyobb helyzetek, jobban azonban az Arsenal focizott. Ahogyan azonban ez lenni szokott, a vezetést mégis a vendég gárda szerzete meg. Vardy használta ki a védők ügyetlenségét. 1-2.

A „rókák” védelmének is volt már jobb napja, erre az első félidő hajrájában Danny Welbeck érzett rá, és a leshatáron folytatott adogatás után közelről a hálóba emelt. 2-2

Az első félidő őrült játékát követően 15 perc pihenő után folytatódott a „móka”. Az Arsenal specialista, Jamie Vardy az 55. percen Cech kapujába bólintott, ezzel újra vezetett a vendég gárda.  2-3 Arséne Wenger azonban zseniálisan nyúlt bele a mérkőzésbe, pályára küldte Aaron Ramsey-t, és Olivier Giroud-t. A két csere meghálálta a lehetőséget, hisz előbb Xhaka lekészítéséből a Ramsey volt eredményes, ezzel 3-3-ra módosította az eredményt. Ezután a másik csere, Giroud gondoskodott az ünnepi hangulatról, hisz a 85. percben fejesével az Arsenal megfordította a mérkőzést. 4-3.

Több gól a mérkőzésen már nem esett, így az Arsenal egy őrült mérkőzésen 4-3-ra legyőzte a Leicester csapatát, megkezdve a PL. 2017-2018-as szezonját.

Arséne Wenger csapata a követkető mérkőzést a Stoke City ellen vívja idegenben.