Arsenal-Sydney Wanderers - Összefoglaló
2017-07-16 09:22 | Írta: GoldHand | Kategória: Mérkőzések

Lejátszotta második felkészülési mérkőzését az Arsenal labdarúgó csapata. Miután csütörtökön 2-0-ra verték a Fc Sydney csapatát, szombaton 1-3-ae győztek Arséne Wenger fiai a Western Sydney Wanderers gárdája ellen.

Az ágyúsok kapujában ezúttal Ospina állt, előtte a már megszokott 3 védő rendszerben: Koscielny-Elneny-Monreal, míg előttük Ramsey-Xhaka kettős kötötte a támadást a védekezéssel, a középpálya két szélén Chamberlain és az ifjonc, Maitland-Niles, belül Iwobi és Lacazette segítette a támadásokat, míg Giroud volt a befejező ember.

Jó ritmusban kezdte az Arsenal a mérkőzést, ez a kezdő 11, Niles kivételével,már hasonlíthatott egy amolyan „A” csapatra, és ez az első játékrészben be is bizonyosodott. Az ágyúsok a 33. percben megszerezték a vezetést, Olivier Giroud góljával, a gólpasszt Monreal jegyezte. Bő 4 perccel később, Nacho Monreal – klasszisokat megszégyenítő – passzából Aaron Ramsey volt eredményes, aki szintén gyönyörű mozdulattal emelte át a kapus felett a labdát. 0-2 Nem vett vissza a csapat, és elakarta dönteni a meccset már az első félidőben, így tettek is érte a fiuk, hisz a 44. percben Elneny kb 23 méteres lövésével már 0-3-volt az állás.

A félidőben Wenger kapusposzton változtatott, Martinez váltotta Ospinat,míg továbbra is fölényben játszottak az ágyúsok, voltak kisebb nagyobb helyzetek. Az 57. percben szépített a hazai alakulat, Lustica révén 3-1-re módosult az eredmény. A 66.-ik és a 67.-ik percben Wenger szinte komplett sorcserét hajtott végre. Pályára lépett, többek között Kolasinac, Bielik, Walcott, és Özil… Az eredmény azonban már nem változott, így a vége 1-3.

Ezzel véget ért a csapat számára az ausztráliai edzőtábor, átrepülnek kínába, ahol jóval keményebb mérkőzések várnak a csapatra. Először Bayern München, majd a Chelsea csapatával játszik Wenger legénysége.

2017-07-17 19:53
Van Dijk jó lenne csak nem 60-70 millióért amennyit kérnek érte. Manolast el lehetne hozni 30-35 körül, szerintem ő jó igazolás lenne.

2017-07-17 18:38
Már sejtem miért próbálgatja az öreg Elnenyt a védelemben. Chambers valszeg menni fog és nem akarunk igazolni senkit a helyére, hanem megoldjuk háton belül. Elneny amúgy is csere lesz így beugorhat középpályára is...

Profil
Üzenet
2017-07-17 18:24
ajjj lenne már szept 1. :DDDD Amikor olyanokat olvas az ember hogy cselzi vinné Aguerot...hááát agyfagyásom lesz:DD Jó oké jött Kazetta...de Ő is csak akkor ér vmit ha marad Sancsez és Özil. Csaka elkezd végre szintet hozni. A védelem stabil lesz és még jön egy meglepi gamer. Ha ebből egy is kiesik...baszhatjuk 2020ig megint hogy itt bármi legyen....! ha most elmenne Sancsez akkor egy Mahrez, Dembele duó alaphangon kellene támadóba hogy szinten maradjunk. De vele is kell a kettő közül egy. Lemarról már letehetünk...kopasz köcsög Gazidis ausztráliában még faszagyerek volt...ma már nem hiszik hogy el tudják hozni....ilyet lehet csinálni???? Nem hiszik hogy le tudják igazolni és ez nyilvánoságra kerül baszki.....omg! Még jó hogy igazoltunk egy fasza ügyvédet a szerződések hosszabbításához....lófasz nem történt eddig! Azzal se aki nem szarakszik a médiában hanem maradna....(Özil). Hááát lassú taps a csapatnak megint...nagyon kíváncsi leszek szerdán a Bayern ellen....azt az öngólt azért majd megjegyzem magamnak ha ne adja ég nyerünk most és olyat hallok bárkitől (elsősorban a vezetőség) hogy na tessék ilyen kerettel megvertük a bayernt pedig Sancsez se volt.....phúúúúúúúúúúúúú Mekkora lúzerek lennénk te jó ég!

Profil
Üzenet
gezababa véleménye:
2017-07-17 16:37
Maka: Unfair? Basszus és mi nem voltunk vele szemben azok? Papa kijelentette anno, hogy 3 éven belül PL-t fog nyerni. A koncepció az volt, hogy itt nagy csapat épül. Ezért is jött Sanchez: játszani és nyerni. Mi épült itt az elmúlt 3 évben? Bajnokságban az utóbbi 3 évben sikerült hozni a szokott pontokat, számszerint 75-71-75 pontot. Hol itt a fejlődés? A PL legnagyobb wtf évében sikerült egy elkeseredett második helyett összeszedni (ami tulképp harmadik volt). A második évében nem igazoltunk mezőnyjátékost! Hol volt az építkezés? Az égvilágon sehol. Tavaly sikerült ez egész szarhullámot megfejelni egy BL lemaradássaé, no meg egy könnyed 10-2-vel. A hosszú évek után az idei átigazolási szezonra tudom először azt mondani, hogy valami építésszerű dolog történik, persze számolva Sanchez maradásával. Egy ember volt aki kihúzhatja magát a teljesítménye miatt az idei években. Egyedül ő. Szerintem nem lehet azon csodálkozni, hogy felment benne az ideg, mert az elmúlt 3 évét dobhatja a kukába. Rajta kívül a csapatban mindenki azt az eredményt kapta, amire rászolgált. Nem akar arsenal klublegenda lenni. Chileiként gondolom nem ez volt a gyerekkori álma. Nyerni akar. Arra pedig itt semmi garancia az fa kupán kívül. Persze remélem aláír, de tökre megértem, ha el akarna menni. (a BL győzelemre hivatkozása totál alibi)

Profil
Üzenet
Makaveli1971 véleménye:
2017-07-17 15:38
Szasza: ezt mondtam en is.. Irjon ala egy 3 eves szerzodest ne velunk basszon ki! Neki mind1 igy is ugy is megy jovore ahova akar. Top csapatok fizetik meg az arat, top csapathoz akar igazolni. Ezert is gusztustalan amit muvel, es huzza az idonket! Unfair a pali. Nem kicsit. De persze fogjuk ra arra h profi :D

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (31 felhasználó már megtette)

Meadow Park, 2018/07/14, 16:00, Barátságos mérkőzés
Gól: 7', 9', 17', Aubameyang, 35' Nelson, 39' Lacazette, 53' Nketiah, 71' Reine Adelaide, 79' Mkhitaryan