Az első napom konkrétan háború volt
2015-10-08 10:43 | Írta: boszibence | Kategória: Interjúk

Francis Coquelin legelső edzése a klubnál „háború” volt, és kételyeket hagyott benne, hogy egyáltalán másnap visszajöjjön.

A francia középpályás 16 évesen érkezett egy hét próbaidőre a London Colney-ra, és egy combsérülés ellenére meggyőző volt, és így maradhatott hosszabb távra.

Coquelin- aki ma már kulcsjátékosa a felnőtt csapatnak- hozzátette, fenntartásai voltak az ajánlat elfogadását illetően, mikor a klub elé rakta a szerződést.

„Mikor elhagytam az Arsenalt, nem voltam benne biztos, hogy visszajövök.”- nyilatkozta Coq. „Emlékszem az első edzésemre a felnőtt kerettel, egy igazi háború volt. Mikor kimentem az ajtón, azt mondtam az edzőnek: ’Ez teljesen más!’”

„Emlékszem két játékos összezördült az edzésen, és vitába keveredtem Jens Lehmannal, így azt gondoltam: Wow, hol vagyok?”

„Két héttel később került sor az U-17-es EB-re, és inkább azon aggódtam, hogy egészséges maradok-e és pályára tudok lépni, mint azon, hogy szerződtet-e az Arsenal”

Coquelin rájött, hogy a lehetőség túl nagy volt ahhoz, hogy elszalassza, elmondása szerint a klubnál töltött első pár hónapja egy meredek tanulási görbének feleltethető meg.

„Nehéz döntés volt, mert ott kellett hagynom a családomat Franciaországban”- mondta. „De úgy gondoltam, hogy itt az én időm, így átjöttem Angliába.”

„Eleinte nagyon kemény volt. Mikor fiatal vagy, egy hotelszobában laksz, nem csinálsz semmit sem, nem találkozol a barátaiddal, nem beszéled a nyelvet, más ételeket eszel… ez nehéz.”

„Majd rögtön az első csapattal edzettem, így nem nagyon voltam a tartalékokkal, akik az én korosztályom voltak, és egyedül, akihez beszélhettem az Gilles Sunu volt. Ő akkor pont sérült volt, így az első hónap nagyon nehéz volt számomra.”

„Sokat segített nekem, mikor az első szállásadó családhoz kerültem Enfieldbe. Még mindig nagyon közeli kapcsolatban vagyok velük, és a családom részeként tekintek rájuk.”

„Tényleg segítettek, mert minden nap beszéltem velük, így kicsit otthon éreztem magam. Így a pályán is sokkal jobban éreztem már magam, majd megtanultam a nyelvet is. Az igazat szólva, hihetetlen volt az első évem.”

mrkvcspl véleménye:
2015-10-09 23:25
Capello már tuti nem vállal be klubcsapatot. Az is meglepő lenne, ha egyáltalán elvállalna valamit.

Janner véleménye:
2015-10-09 21:31
ott az újabb Walcott-találat!!

Sipoczky véleménye:
2015-10-09 16:24
Henrynek orulnek en is a legjobban. Olyan lenne nekunk mint Dardai Pali a hertanak. Segitonek meg johet bergkamp!!

kalocsapi véleménye:
2015-10-09 13:17
Én abszolút egy modern felfogású fiatal edzőt látnék szívesen. Látható, hogy az európai futballt most a fiatalabbak dominálják. Klopp, Guardiola, Mourinho, Simeone, de mondhatnám akár Dárdait is generációkkal fiatalabbak. Wengerék kiöregedtek, és ma amikor a játékosok is teljesen másmilyenek mint 10-20 évvel ezelőtt akkor igenis kell ez a fiatalos mentalitás. Az ilyen emberekre tekintenek vezérként a mostani 20-25 éves srácok nem a nagypapikra. Ott már igazi generációs szakadék van.

gylynyo véleménye:
2015-10-09 12:32
Capello nagyon jó szakember, de meglepődnék, ha valaha az Arsenal menedzsere lenne, ugyanis 3 évvel idősebb Wengernél. Persze sosem lehet tudni: láttunk már olyat, hogy a ManCity-ből negyvenévesen visszavonuló Peter Schmeichel helyére a negyvenegy éves David Seaman érkezett. Nagyon kíváncsi vagyok, ki lesz a papus utódja, de jelenleg nagyon nincs tippem... Bárki lesz, szerintem nem a klasszikus, angliai értelemben vett menedzserként működik majd, ilyenből talán Wenger az utolsó a PL-ben.

kalocsapi véleménye:
2015-10-09 11:39
Ha tavaly lelép Wenger szerintem most nálunk lenne Klopp. Szóval bízom benne, hogy Wenger bebizonyítja nem véletlen, hogy még itt van. :)

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (24 felhasználó már megtette)