2015-08-29 12:54 | Írta: arsenal1995 | Kategória: Mérkőzések

Arsenal

Kezdő: Cech, Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal, Coquelin, Cazorla, Oxlade-Chamberlain (Arteta, 81.), Ramsey, Sanchez, Walcott (Giroud, 69.)

Newcastle United

Kezdő: Krul, Janmaat, Mbemba, Coloccini, Haidara, Anita (Gutierrez, 72.), Colback, Sissoko (Cissé, 78.), Wijnaldum, Thauvin (Jong, 86.), Mitrovic

Jól kezdtük a mrkőzést nyomás alá helyeztük a Szarkák kapuját, a 13. percben Bellerint buktatták hátulról a tizenhatoson belül, de Marriner sípja néma maradt. 3 perccel később Mitrovic talpalta le Coquelint, amiért azonnal villant a piros. A kiállítás mintha kicsit megzavarta volna az Ágyúsokat, mezőnyfölényben voltak, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítaniuk.

A fordulást követően az 52. percben Ramsey lövését Krul még kivédte, de a kipattanót Chamberlain a kapuba jutatta. Oxlade lövése irányt változtatott Coloccinin, így végülis öngól született. Az utolsó félórára beállt Olivier Giroud is, aki a több helyzetet is elpuskázó Walcottat váltotta. A francia a ráadás pillanatában ordító ziccerbe került, de a Szarkák kapusa ekkor is védeni tudott. A végeredmény 1-0, nyögvenyelős győzelem, de legalább győzelem. Folytatás a válogatott szünetet követően a Stoke ellen otthon!