A Pénzügyi Fair Play nem vált be
2015-05-19 16:08 | Írta: arsenal1995 | Kategória: Interjúk
Arséne Wenger úgy gondolja, hogy a Pénzügyi Fair Play rendszere sosem működött megfelelően, de elmondta, hogy a szabályozásnak vannak pozitív hatásai.

Michel Platini nemrégiben jelentette be, hogy az UEFA valószínűleg lazít a szabályokon, amelyek célja, hogy a klubok ne költsenek többet, mint a bevételük.

Az Arsenal edzője szerint ez meg fog történni, mert az irányító tesületnek már kevesebb a befolyása, mint a századfordulón.

"A Pénzügyi Fair Play sosem működött teljesen" - mondta Wenger. "Csak korlátozott - néhány szempontból nézve voltak jó hatásai a munkánkra, de igazán sosem működött."

"Csak annyit lehet mondani, hogy már sokkal rugalmasabb lett. Az UEFA-nak és a FIFA-nak már nincs akkora befolyása, mint 10-15 éve."

"Mindent fel lehet terjeszetni az Európai Bíróságnál, és ezért az UEFA-nak nagyon nehéz betartatni ezeket a szigorú szabályokat, mert ez mindig ellentétben van a a gazdasági befektetések szabadságával, amelyet az Európai Unió szabályoz."

"Nem könnyű szigorítani a szabályokon, mert az UEFA-nál nagyon intelligens emberek dolgoznak ezen évek óta, de még nem sikerült megoldást találniuk rá."

"Kezdetben nagyon logikusnak és egyszerűnek tűnt számomra. Amikor be akarták vezetni, láthatták, hogy nem volt egyszerű."

Wenger biztos benne, hogy a Pénzügyi Fair Play változása nem lesz káros hatással az Arsenalra.

"Egyáltalán nem lesz hatással ránk, mert mindig annyi pénzt költünk el, amennyink van" - mondta. "Ez azokra a klubokra vonatkozik, akik sosem tartották be a Pénzügyi Fair Playt."

"Úgy tűnik, hogy a nemzetközi nyomás miatt rugalmasabbá kell tenni ezeket a szabályokat az esetleges külföldi befektetők miatt."

"Úgy gondolom, hogy az angliai televíziós jogdíjakból befolyó pénzek miatt akar több európai klub változtatni a szabályokon, hogy versenyben lehessenek a befektetőkért."

2015-05-20 19:27
Ja és van egy bajnoki címe de 2-ik éve verjük a MU-t . Szobra sehol nem lesz az már tuti . Az elmult 2 évben gyakori téma lehet ez Van Persieknél van egy olyan gyanum .

2015-05-20 19:22
Nem ,szerintem ha marad ,tavaly behuztuk volna a bajnokságot ,és lenne minimum egy Fa és Szuperkupája . Idén meg érkezhetne a második Fa kupa .

RayPK véleménye:
2015-05-20 18:36
RvP lehet megy olaszba. most tényleg megérte neki az az 1 Premier League győzelem? ha itt maradt volna, lehet még többet is nyer és legendaként távozhatott volna... mindegy kár belegondolni

toloszek véleménye:
2015-05-20 15:29
Egy szösszenet erejéig: Götzét én nem sokra tartom, anno túlfújták a pedigréjét, hogy a bajorokról nagy pénzt szedjenek le -- a PL-ben labdába sem rúgna. Nekünk Zsiru mellé inkább Dzeko kéne, vagy egy hozzá hasonló bozótharcos, aki erős, jól fejel és nem sírja el magát, ha csúnyán néznek rá (Gonzalo Hidalgo egy operett figura, Cavani falábú és egyébként is hangulatember). Cech már post fest, Ikerben viszont még látok pár évet, ő (pszichésen is) jót tenne a hátsó alakzatnak. Schneiderlinben egyetértünk, -- nálunk még komolyan tudna fejlődni (az utolsó évben megállt a fejlődésben). Rosit, a kis Mozartot, személy szerint én nagyon szeretem, visszavonulásáig itt tartanám, és húsz perceket adnék is mindig neki. Igazán megérdemelné. A középpályánk rendben lenne, csak nincs kitalálva a taktika, a hadrend. Hogy Santi Coq mellett nyomul, az teljes idiotizmus. A Jack - Mesut tandem sem igazás életképes: egymás elől szívják el a levegőt De hogy kit veszünk, kiket adunk, azt végül is az ÚJ MENEDZSERRE bíznám.

Scared24 véleménye:
2015-05-20 12:00
basset dehogynem jön.. Tudod,van az a pénz. MU BL-ben sem indult idén, azt odament di Maria, Falcao, meg még ki tudja hány ember. City is vette ezerrel a top játékosokat, mikor még Bl sem volt. Amúgy meg ha 2 meccsen ilyen ellenfelek ellen 1 pontot nem kaparunk össze, meg is érdemeljük a selejtezőt.

2015-05-20 10:14
cserarzi nincs semmi gond . Bár szerintem Cech elég konkrét . Mou is nyilatkozott hogy igazak a hírek ,hogy a kapus legenda távozik és neki nincs beleszólása . Angól sajtó is megerősitette és itt nem csak a bulvár . Plusz a játékos ügynöke is megerősitette , hogy tárgyalunk . Schneiderlin régi ügy és tuti fisz a szándékunk ezt a Soton maga játékos és mi is elismertük ahogy Carvalhot is . Szóval ezek már nem pletykák ,szerintem érdemes követni a fejleményeket .

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (23 felhasználó már megtette)