Mérkőzés utáni interjú
2015-02-16 10:05 | Írta: boszibence | Kategória: Interjúk

A győzelemről?

„A meccset végig uraltuk az első perctől az utolsóig. Egy helyzetük volt a végén egy fejesből, de összességgében elégedett vagyok a támadójátékunkkal, a védekezésünkkel, és a koncentrációval. Nagyjából ennyi.”

Olivier Giroud góljairól?

„Az első gól megfelel a játékunknak, ilyet akarunk felépíteni. A második gól jól mutatja, hogy a játékosok hogyan döntenek, két játékosom nagyszerűen mérte fel a helyzetet, gyorsan reagáltak és megcsinálták, amit meg akartak csinálni. Nagyjából ez történt. Az intelligencia és technika következménye.”

Vajon Giroud fontossága alulértékelt?

„Szerintem más játékos lett, mint amikor hozzánk igazolt: két ok miatt. Egy, megérti, hogy mire van szüksége a legmagasabb szintű labdarúgásnak, keményen dolgozik az edzéseken, iszonyúan sokat fejlődött a mozgása, technikai képessége, és a teste is nagyon erős. Nagyon jól használja.”

Alexis Sanchez?

„Jól játszott. Egyre erősebb lett, ahogy haladt előre a mérkőzés, kockáztattam vele, lecseréltem 20 perccel hamarabb. Szüksége volt már a játékra.”

Alexis nyomást gyakorol a játékra?

„Mindig játszani akar. Mindenki szeret, de ő kicsivel jobban, mint a többiek.”

Gabriel?

„Meg szerettem volna nézni Gabrielt, mert első meccsét játszotta egy kupa találkozón, amit meg kellett nyernünk. Három fontos tulajdonságot mutatott meg: remek koncentráció, védekezési elszántságát, és a gyorsaságát, különösen, a tizenhatoson belül bemutatott szerelésénél. Ugyanakkor nem mutatta meg teljesen a tudását, mert nem akart hibázni. Többre lesz még képes, mint amit ma láttam, mert a passzolásban is remek.”

Ez a legnyíltabb FA Kupa?

„Talán túl sok Premier League csapat esett már ki, de még mindig van pár nagy csapat. Várjuk meg a sorsolást!”

Mennyire veszi komolyan az Arsenal az FA Kupát?

„Egy hetünk van felkészülni a Crystal Palace elleni meccsre, sőt rotáltam is. Két védőt kicseréltem a múltkori meccshez képest. Látszik, hogy mindenki koncentrál, és versengenek a helyekért. Jelenleg minden posztra, két nagyon jó játékosunk van.”

Danny Welbeck?

„Az egyik ok amiért megvettük, mert középcsatárt és szélsőt is tud játszani. Nagyon jól teljesít szerintem és segíti a csapatot. Középcsatárnak is jó, sokáig ott játszott, de alapvetően ez Giroud helye. Minden csatárunk tud más-más poszton játszani. Az egyetlen, aki csak középen tud játszani az Olivier Giroud, szóval ha ő játszik, akkor a többieknek a szélen kell.”

Jack Wilshere?

„Két héttel hamarabb jár a tervezetnél. Hezitáltam, hogy nevezzem-e ma a cserepadra, de végül úgy gondoltam, hogy egy hetet még edzenie kell.”

A Middlesbrough?

„Jó csapat, jól szervezett, és ha visszajöttek volna 2-1-re, akkor bajban lettünk volna. Jó, gördülékeny focit játszanak. Nem akartunk esélyt adni nekik, de összességgében látható, hogy egy jó csapatról van szó.”

Zsinórban kilencedik hazai győzelem?

„Fontos, hogy otthon jól játszunk, mert sok hazai meccsünk van a Premier Leagueben. Fontos, hogy erősnek érezzük magunkat hazai pályán, mert kemény ellenfelek várnak ránk. Még játszanunk kell a  Chelseavel, a Liverpoollal, az Evertonnal itthon, nagyon fontos meccsek lesznek.”

dennis89 véleménye:
2015-02-18 14:08
Igen, és azon a rangadón összeverekedne Vieira, és Keane :D

2015-02-18 12:39
Amúgy is mindig Pires-el látni mostanában a lelátón, ha ehhez még hozzávesszük h. Bergkamp már jelenleg is tanulja és műveli a szakmát marha nagy lenne ha ezek az emberek visszatérnének! Még Vierát is visszacsábítanám a City-től, Adams-et is idehoznám. Na jó bilibe lóg ám a kezem, nem biztos, hogy okos dolog lenne csak azért mert legendák alkalmazni őket, semmire nem garancia a nevük. Lehet egyikükből sem lesz jó szakember. Bár ha teljesülne az álmom, láthatnánk egy olyan rangadót a MU ellen, ahol a padon Giggs, Scholes, G.Neville néz szembe a mi legendáinkkal. :D

2015-02-18 12:29
dennis89: Igen, nekem is ez volt az első reakcióm. :D Dárdai is klublegenda, mint a mi Titink, noha nyilván más léptékkel kell mérni a karrierjét. :) De azért én szeretném ha Henry csak akkor kerülne az első csapat élére ha már maximálisan felkészült erre.

dennis89 véleménye:
2015-02-18 11:39
Onnan már Dárdainak is csak egy lépés volt a Hertha kispadja :D

2015-02-17 20:20
Na mi a nap híre? Nem, nem Putyin. Nem is az olajos burzsuj csapatok összecsapása. THIERRY HENRY hazatért!!! Oktatni fogja a lurkókat a klub akadémáiáján egészen 16 éves korukig. :)

lesliek72 véleménye:
2015-02-17 14:55
Régen is volt bajom velük, mert a bírók rengeteg ajándék tizit fújtak be nekik. Az igaz, hogy most még a játékuk is ultrafos.

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (42 felhasználó már megtette)