A Barcelona fizette ki az Emirates 34,6 százalékát.
2014-08-12 13:08 | Írta: GoldHand | Kategória: Egyéb

Érdekes cikket tett közzé honlapján az angol Metro.co.uk weboldal, mely szerint Tomas Vermaellen a nyolcadik olyan Arsenal játékos, aki piros mezét a Barcelona gránátvörös-kék szerelésére cserélte az elmúlt években.

Mint ismeretes a  belga válogatott hátvédért 15 millió fontot fizetett a Barcelona együttese, a korábbi hét, labdarúgóval együtt pedig már összesen 135 millió fontra rúg az az összeg, amelyet a Barcelona kifizetett az Arsenalnak az elmúlt években. Ez a összeg a a 2006-ban megnyitott Emirates Stadion 390 millió fontos beruházásának, mintegy 34.6 százalékát teszi ki.

A katalán együttes az elmúlt években olyan játékosok szerződtetésével „járult” hozzá az Emirates Stadion építési költségeihez, mint Marc Overmars, Emmanuel Petit, Giovanni van Bronckhorst, Thierry Henry, Alex Hleb, Alex Song, Cesc Fabregas, és most Vermaelen.

Pirossal az Arsenal, kékkel a Barcelona „része” az Emirates 390 millió fontos költségéből

Forrás: Metro.co.uk

Zala véleménye:
2014-08-13 17:21
Az El megnyerése csak akkor lehetne cél ha kiesnénk a BL csoportkörből 3. ként és a PL-ben mondjuk a 3-4. helyen állnánk és nagy lenne a lemaradásunk az elsőhöz képest mondjuk 7-8-9 pont körül akkor lehetne cél, de a BL megnyerése a legnagyobb cím. Én azt mondom, hogyha "csak" az Liga kupát nyernénk meg a BL-ben 4 közé jutnánk aztán PL dobogó és Fa kupa minimum legjobb 4 az elfogadható lenne. Ebből lehetne építkezni és egy-két éven belül akár a PL megnyerése is reális cél lehet. Egyébként még ha eladjuk Coquelin-t 1-2 milláért akkor még költhetünk bőven, mert nyár elején még olyan hírek voltak, hogy 120 millát kap Wenger és akkor még költhetnénk bőven plusz az UEFA szabályait sem szegjük meg. Felröpent az is, hogy Poldi távozik de szerintem annak nem lenne sok értelme, mert Poldi győztes típus ami a mi csapatunkban kevés van és kellenek a kupák megnyeréséhez lásd: Merte, Ramsey, Vieira, Henry.

2014-08-13 13:42
radnaj te az ATM es gyerekre gondolsz öt kölcsönbe Moreno-t meg megvették 12 millo fontért . Nem azért írtam mert szerettem volna hogy,hozzánk kerüljön. Nekünk itt van Gibbs aki jóval előrébb jár mint a Spanyol és ő már azért bizonyított. Csak jó ha tudjuk mi folyik a riválisoknál és alapjába véve meg nagy tehetség a srác akire nem árt majd figyelni ha beválik akkor 1 2 éven belül komoly veszélyt jelenthet ránk is . A Pool és mi hasonló értékeket képviselünk és Rogers is hasonló edző mint az öreg így a csapatok játékában is sok a hasonló elem ezért Suarez távozása ellenére egyáltalán nem veszélytelen csapat és nem szabad leírni őket szerintem . Rogers is jól nyúl a fiatalokhoz a csapategységet részesíti előnyben szóval nem annyira biztos idén mondjuk nem harcolhat a 4 helyért meg a FA kupa és liga kupa sikerért .

radnaj véleménye:
2014-08-13 13:24
roszko. de csak kölcsönbe szerezték meg nem? Bár ha véglegesen is, akkor se nagyon zavar, mert szerintem mi is elég nagy fogást csináltunk Chambersel. talán még nagyobbat is!

Don Ricco véleménye:
2014-08-13 13:20
bassethound:nagy ívben lekakkantom,hogy mennyi drukkere van akármelyik csapatnak amúgy! :D és egy divatdrukker nem fog pénzt költeni...szóval kb annyi a hasznuk,mint a külföldön dolgozóknak a magyar gdp-hez :D

nttt véleménye:
2014-08-13 13:17
Egy nagy gond van, hogy ekkora klubnak BLbe a helye es most hogy mar "neveket" is igazolunk most meg csütörtöki csirkék akartok lenni? :-) Masreszt meg ne is haragudjatok de a Besiktas nincs egy szinten a mi klubbunkkal szoval nagy csodanak kellene törtennie, hogy mi innen ne jussunk tovabb! Egy szo mint szaz, nekunk a BLben a helyünk nem is kicsit!!!

2014-08-13 13:09
Ami minket közvetetten érinthet hogy a Pool megszerezte Moreno-t elég nagy fogásnak tarom a gyereket kíváncsi leszek a Poolba mire viszi .

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (42 felhasználó már megtette)